بیژن بینایی GitHub
بیژن بینایی Rss

شیشه و ماهی (tsmc_rfcmos018)

نوشته شده توسط بیژن | در دسته مهندسی برق | نوشته شده در ۱۵-۱۰-۱۳۹۶

۰

شب بود. از پیش یه دوست عزیزی بر می گشتم به سمت دانشگاه. قرار بود برم و فایل ADS 2009 رو از رو سایت بگیرم. رفتم سایت و تو دل تاریکی شب که هیشکی نبود سایت مثل همیشه فوران می کرد از یه مشت بدبختی که به دنبال ۰.۵ نمره همه جوونیشونو رها کرده بودن و داشتن پروژه می زدن. رفتم و دیدم دکتر شیخایی هم اونجاس( یکی از بچه های ۹۳ ای که یه کم به دکتر شبیه هست – امیدوارم ناراحت نباشه بهش می گم دکتر شیخایی). دکتر پسر خیلی خوب و مودبی هست. اون هم داشت مثل باقی دوستاش روی پروژش کار می کرد و بعد حال و احوال پرسی یخورده ناراضی بود از اینکه از صبح نشسته و پروژش هنوز کار نمی کنه. دلم براش سوخت و سعی کردم تو زمان کمی که داشتم پروژش رو درست کنم و خدا رو شکر با طراحی خوب قبلی ای هم که داشت مدارش عین ساعت شروع به نوسان کرد.

تو این حینا بود که رفتم تا ADS2009 رو بگیرم که فهمیدم بچه ها همه دارن با ADS2015 کار می کنن. یکم فکر TSMC هیجده صدم رو ADS 2015؟ چقدر زود می گذره…. پارسال همین موقع ها بود که من و قاعدی با هم داشتیم زور می زدیم همین PDK لعنتی رو، روی ADS 2016 و 2015 بیاریم و نشد و آخرش رفتیم یه مدل فایل دیگه از NXP گرفتیم گذاشتیم جاش. و الان بچه ها دارن رو همون 2015 با تسمیک ۱۸ صدم شبیه سازی می کنن!!!!؟؟؟

چشام گرد شده بود. از دکتر پرسیدم چطوری این کار رو کردین. گفت تو سایت CECM هست فایلش از همون. از CECM اشون خبر داشتم. جمال یه فایل converted اونجا گذاشته بود که کار نمی کرد. پارسال هم همون بود و کار نمی کرد. با خودم گفتم شاید اشتباه می کنم. برگشتم خونه و اولین کاری که کردم با اکانت zoh2 رفتم و فایل ۹۳ ای ها رو گرفتم(امیدوارم راضی باشه). خب try می کنیم…. نتیجه یکیه. همون error پارسال… یکم google کردم. ارورش از تابع dk_palette_create تو boot.ael بود. یکم ور رفتم و هیچی. با یه کتابخونه ۲۰۱۶ دیگه مقایسه کردم اونم چرند بود. و ناکام از همه چی زنگ زدم رستمی و شماره دکتر رو گرفتم. بعد حال و احوال پرسی ازش پرسیدم داستان چیه… من ارور می گیرم و شما بدون مشکل add اش کردین!! چطور ممکنه

و جواب خیلی ساده بود. دکتر گف ما هم این error رو می گیریم. یدور پاکش کن و دوباره add اش کن. درست می شه

باورتون می شه شاید ۱۰۰ نفر دیگه قبل بهروز رو دیده بودم که همین مشکل رو داشتن و منجمله خودم بیخیالش شدیم ولی یک نفر و فقط یک نفر بین همه اینا رفت و یه راه حل ساده رو test کرد. به من باشه این آدم رو سر تا پا طلا می گرفتم!

پ.ن: تیتر از اون داستان تکراری می یاد که یه ماهی بود که همش می خورده به شیشه و بیخیال می شه. شیشه رو که بر می دارن همچنان …. بقیشو حدس بزنید…