بیژن بینایی GitHub
بیژن بینایی Rss

Little Miss Sunshine

نوشته شده توسط بیژن | در دسته روزنامه | نوشته شده در ۲۳-۰۵-۱۳۹۶

۰

little-miss-sunshine_6Little Miss Sunshine فیلمی بود که اخیرا دیدم. برای من فیلم جذابی بود چون کارگردان، trump card توی دستش رو نگه داشت و دقیقا وقت مناسب رو کرد. فیلم Little Miss Sunshine سعی می کرد به مخاطبانش نشون بده چیزی رو که دوست دارند، بهش علاقه دارند و دیوانه وار عاشقش هستند رو دنبال کنند. فیلم یادآوری می کرد که نیازی نیست برای علاقتون در گیر گرفتن مدرک بشید مراحل احمقانه ای رو که یه مشت بیشعور براتون چیدن تا استعدادتون کور شه رو طی کنید. حتی نیازی نیست خودتون رو به کسی اثبات کنید. هر کسی که دوست دارید باشید. هر کاری رو که دلتون می خواد انجام بدین و دست از تلاش کردن برای رسیدن بهش بر ندارین.

امروز تو یه شرکتی که موقتا می رم یکی از دوستان برگشت و گفت تو چند سالته؟‌ گفتم ۲ ۳ روزی می شه شدم ۲۲. گفت چرا تغییر رشته نمی دی بری پزشکی. اومدی برق که چی بشه تهش می خوای بشی مثل من چندرغاز بهت حقوق بدن بشینی از اینا کارا کنی. من فقط در جواب بهش لبخند تلخ زدم چون خبر نداشت که من عاشق این کارم عاشق این رشتم و عاشق جاییم که هستم و حتی اگه هزاربارم برگردم عقب، دوباره همین راههو  می یام. من متوقف نمی شم. راهی رو که اومدم دوست داشتم، دارم و خواهم داشت. حالا می خواد حقوقم کم باشه به درک.

می خواد خونم کوچیک باشه به درک می خوام آخر عمری بخاطر نداشتن پول عمل بمیرم به درک ولی می خوام همیشه اون کاری رو که دوست دارم بکنم. اون چیزی رو که دوست دارم develop کنم و اون محصولی رو که نیازشو می بینم تولید کنم.

من دوست دارم هنرمندانه زندگی کنم پس سعی می کنم از نمره و امتحان و مقایسه های الکی که فقط آدمو دلسرد می کنن دور شم. من عاشقانه هدفمو دنبال کنم و بهش می رسم. چون اعتقاد قلبیمه که عشق قدرتمند ترین نیروی هر انسانیه و می تونه همه اونایی رو که نعره نمی شه نمی شه سر می دن رو خفه کنه…..

بیژن

بعد یه روز سحت زیر فشار آدم های کله شق سرراهی