بیژن بینایی GitHub
بیژن بینایی Rss

به سبک مهدی

نوشته شده توسط بیژن | در دسته مهندسی برق | نوشته شده در ۲۳-۰۲-۱۳۹۵

۰

image3سلام

اگه یه روزی خواستین با برق شهر بازی کنین قبل شروع بازیتون دو تا چیز یادتون نره وگرنه مثل من یهویی خودتون رو وسط مرگ و زندگی می بینید.

۱. دستکش کار : این دستکش کمک می کنه که یهو نبینید که یه دستتون رو گرفتید به یه سیمی که اون سرش تو برقه. خیلی ساده اگه جای نول، فاز رو گرفته بودم الان جای اینکه پیش شما باشم پیش ملایکه جهنم بودم :). پس با کمی تحمل گرما می شه از ضرب شدن احتمال زنده موندتون در یک دوم جلو گیری کرد.

۲. عینک محافظ: تو آزمایشگاه هایی که معمولا خطرناک ترین کار ریختن آب روی زمین هست معمولا بچه فنقلی ها رو مجبور می کنن از این عینکا بزنن. گاهی اوقات ما یه چیزایی رو برعکس می کنیم اینم به نظرم از اون چیزاست. کار کردن با ولتاژ های بالا مخصوصا توی بخش R&D می تونه باعث بشه که یکی از این خازن ها به طرز وحشتناکی منفجر شه پس خوبه که حداقل برای جلوگیری تغییر فامیلیم از بینایی به کورایی حین کار عینک بزنم. یه کاربرد دیگش هم می تونه حین لحیم کاری باشه. قلع هنگام داغ شدن و ترکیبش با روغن لحیم حین اکسید شدن می تونه باعث بشه که قلع، هر چند کوچک به اطراف پرتاب بشه. این رو کسایی که زیاد لحیم کردن قطعا باهاش برخورد کردن علاوه بر اون تا حالا شخصی رو به عینه دیدم که سره قطع کردن پایه ها با کف چین یکی از چشماش رو از دست داده.
قدر چشای خوشگلتون رو رو بدونید و بیاین سعی کنیم با استفاده کردن از چند تا ابزار ساده p ارور رو براشون کاهش بدیم